تبلیغات
حسینیه امام خمینی - علم نجوم وجود خدا را اثبات میکند
 


علم نجوم وجود خدا را اثبات می کند

 

ماده گرایان « الگوی جهان ثابت»  را به عنوان شالوده اصلی فلسفه ملحدانه ی خویش قلمداد می کردند.

به عنوان مثال «جورج پولیتزر» فیلسوف ماده گرا، در کتاب خود تحت عنوان « مبانی فلسفه»

 ادعا می کرد که «جهان هستی آفریدگاری ندارد». 

وی در ادامه می افزاید :

اگر اینگونه باشد باید خدایی آنرا در یک چشم بر هم زدن آفریده، و از نیستی به هستی آورده باشد.

 

آفرینش جهان هستی

انفجار بزرگ (بیگ بنگ)

انفجار بزرگ (بیگ بنگ) با انفجار نقطه ای اتفاق افتاد

که کل ماده و انرژی جهان هستی را در خود داشت.

به گونه ای که با سرعتی سرسام آور

در سراسر فضا بسط و گسترش یافت.

 از طریق این ماده  و انرزی ، تعادلی حیرت انگیز پدید آمد و کهکشان ها ، ستارگان، خورشید و زمین و همه ی اجسام سماوی دیگر را در بر گرفت.

به علاوه، قوانینی به وجود امد ، به نام «قوانین فیزیک» که در سراسر گیتی دارای عملکردی یکسان هستند ، و هیچ گونه تغییری در آنها روی نمی دهد؛

قوانین فیزیک، که همراه با انفجار بزرگ سربرآوردند؛ 15 میلیارد سال است که دچار هیچ گونه تغییر و تحولی نگردیده اند؛

از این گذشته ، این قوانین مبتنی بر چنان محاسبات دقیقی هستن ، که حتی تغییری به میزان  یک میلیمتر در میزان کنونی شان می تواند منجر به نابودی ساختار کلّیِ عالم هستی و شکل و شمایل آن گردد.تمام اینها حاکی از آن است که پس از انفجار بزرگ ، نظمی تمام عیار و بی عیب  و نقص پدید آمده است  .

منتها انفجار ، نظم و انتظام را به وجود نمی آورد؛  بلکه تمامی انفجارها ، موجب، زیان ، فروپاشی و نابودی وضع موجود می گردد.

بنابراین چنانچه پس از یک انفجار ، با نظمی بسیار ظریف روبرو شویم ، می توان نتیجه گرفت ، که در پس این انفجار ، آفرینشی برنامه ریزی شده قرار دارد.و اینکه تمام اجزایی که از طریق این انفجار از هم فرو پاشیده، در مسیری بس کنترل شده هدایت گردیده است.

 

گفته ی زیر از «سِر فِرد هویل» که پس از مخالفت چندین ساله اش با نظریه ی انفجار بزرگ ، عاقبت به اشتباه خود اعتراف کرد.


img/daneshnameh_up/4/48/feredhoil.jpg

به خوبی بیانگر این مطلب است:

نظریه انفجار بزرگ بر آن است که جهان با تنها یک انفجار آغاز شده است ، با این حال انفجار فقط ماده را از هم می پاشد، در صورتی که انفجار بزرگ به طور معجزه آسایی ، و با انباشته شدن ماده در راستای شکل گیری کهکشانها تأثیر برعکسی داشته است.  

(جهان هوشمند 1984 و  ص 184 – 185)

 

قطعاً چنانچه پس از یک انفجار ، نظمی دقیق سربرآورد، لازم است پذیرفت که در لحظه لحظه این انفجار، دست یک آفریدگار در کار است.  

جنبه دیگر این نظم شگفت انگیز ، که به دنبال انفجار بزرگ در سرای هستی شکل گرفت ، آفرینش یک «دنیای قابل سکونت» است.

شرایط لازم برای شکل گیری یک سیاره قابل سکونت آنقدر زیاد و پیچیده است که تصور اینکه این شکل گیری ، تصادفی باشد، می شود گفت که امری است محال.

«پُل دیویس» ، پرفسوری نامی در فیزیک نظری ، در پایان محاسبات خود روی سرعت انبساط جهان هستی اظهار داشت که این سرعت، از دقت و ظرافت حیرت انگیزی برخوردار بوده است. وی می گوید:


اندازه گیری های دقیق ، سرعت انبساط را به یک حد بحرانی بسیار نزدیک می کند ، سرعتی که در طی آن ، جهان از جاذبه ی خود خارج می شود، و لذا، برای همیشه انبساط می یابد. اگر اندکی کندتر می بود، کاینات کاملاً نابود می شد و اگر اندکی هم سریع تر می بود ماده کیهانی مدت ها پیش به کلی از هم فرو می پاشید. بدیهی است که انفجار بزرگ صرفاً انفجاری قدیمی نیست، بلکه انفجاری است در غایت انتظام،پروفسور «استِفان هُوکینگ» ، فیزیکدان مشهور ، در کتاب خود با عنوان « تاریخچه مختصر زمان» ابراز می نماید که جهان هستی بر پایه چنان محاسبات  و تعادلات دقیق و ظریفی قرار گرفته که فراسوی درک و فهم ماست.

«هُکینگ» با توجه به سرعت انبساط جهان چنین می گوید:

اگر یک ثانیه پس از انفجار بزرگ ، سرعت انبساط حتی کمتر از یک درصد هزار میلیون میلیون  می بود، پیش از اینکه جهان به اندازه کنونی اش برسد ، دوباره از هم فرو می پاشید.

(استفان هُکینگ، تاریخچه مختصر زمان ، 1988، ص 181)

 

همچنین «پُل دَیویس» نتیجه  اجتناب ناپذیرِ این همه تعادل و محاسبه دقیق و شگفت انگیز را چنین بیان می کند:


مشکل است با این اندیشه به مخالفت برخواست که ساختار کنونی جهان ، که ظاهراً نسبت به تغییرات جزئی ارقام بسیار حساس است ، با دقت خاصی تدبیر یافته است... . هماهنگی شگفت انگیز و معجزه آسای مقادیر عددی ای که طبیعت جهت مقادیر ثابت و اساسی خود مقرر داشته است، باید محکم ترین دلیلی باشد دالّ بر وجود یک طراحی کیهانی.

(خدا و فیزیک جدید، 1983، ص 189)

 

پروفسور «جورج گرینستَین» ، ستاره شناس آمریکایی ، در خصوص این حقیقت ، در کتابش تحت عنوان «جهان همزیست» چنین می نویسد:

با بررسی تمامی شواهد ، قهراً این اندیشه سر بر می آورد که یک نوع نیروی ماورای طبیبعی بایستی {در شکل گیری عالم هستی } دخیل بوده باشد.              

      (جهان همزیست ، 1988، ص 27)

 

کوتاه سخن اینکه ، با بررسی نظام باشکوه موجود در عالم هستی خواهیم دید که وجود جهان و کاروبار جهان، برچنان تعادلات ظریف و پیچیدگی های حیرت انگیزی استوار است که نمی توان از طریق «علل و عوامل تصادفی» آن را توجیه کرد.

ناگفته پیداست که به هیچ وجه این امکان وجود ندارد  که پس از انفجاری بزرگ ،  این همه تعادل و نظم دقیق خودبخود و از طریق صُدفه و اتفاق شکل گیرد.

شکل گیری چنین نظمی آن هم بعد از انفجاری نظیر «انفجار بزرگ» (بیگ بَنگ) ، حجت و برهان روشنی است دال بر «آفرینشی فراطبیعی».

طرح و برنامه بی نظیری که در جهان هستی به چشم می خورد، قطعاً بروجود آفریدگاری دانا ، قادر و حکیم مهر تصدیق می نهد؛

او که ماده را از نیستی خلعت وجود بخشید، و آن را بی وقفه در پناه کنترل و تحت فرمان خویش دارد.

این آفریدگار یکتا ، کسی نیست جز «الله» - پروردگار جهانیان.

 

وَ هُوَ الّذی خَلَقَ السَّمٰواتِ وَالْأرض بِالْحَقِّ وَ یَومَ یَقُولُ کُن فَیَکون

و اوست آن {خدایی} که آسمان ها و زمین را  به حقّ {و از روی حکمت} آفریده است؛ و هرگاه {بخواهد چیزی را بیافریند، فقط} گوید : «باش!» پس همان می شود.  (انعام، آیه 73)

 

          توانایی که درر یک طرفةُ العین      

       ز«کاف» و «نون» پدید آورد کُنین

         چو قاف قدرتش دم بر قلم زد        

هزاران نقش بر لوح عدم زد

 

 
   
برای بهره مندی بیشتر از مطالب وبلاگ حتما به قسمت بایگانی هم سری بزنید